Jump to content
mac-forum.pl

AirTagi dostaja konkurencje, Samsung wprowadza Lokalizator Galaxy SmartTag


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Nowe modele Galaxy S21 i Galaxy Buds Pro były punktem kulminacyjnym dzisiejszej imprezy Unpacked, ale nie wszystkie z nich Samsung przygotował dla swoich fanów. Firma zaprezentowała również Galaxy SmartTag, który jest zasadniczo urządzeniem do śledzenia lokalizacji z obsługą Bluetooth LE, który można przymocować do breloków i innych obiektów, podobnie jak Apple planuje zrobić ze swoimi AirTags.

Samsung Galaxy SmartTag

Galaxy SmartTag współpracuje z aplikacją SmartThings firmy Samsung i jest zgodny z funkcją SmartThings Find, która została dodana do platformy w zeszłym roku. Oznacza to, że użytkownicy smartfonów i tabletów Galaxy mogą zlokalizować SmartTag w dowolnym miejscu, o ile znajduje się on w zasięgu innego urządzenia Galaxy z połączeniem Bluetooth, niezależnie od tego, kto jest właścicielem. Wszystko to jest częścią sieci urządzeń Samsunga, które mogą wymieniać zaszyfrowane sygnały za pośrednictwem SmartThings.

galaxy smarttagzdjecie: samsung.com

Koncepcja przypomina planowane przez Apple AirTagi, które mają pełnić podobną funkcję w ekosystemie Apple. W tym przypadku Apple używa aplikacji „Where is?”, Aby zlokalizować urządzenie śledzące. Jak dotąd wciąż czekamy na oficjalne wprowadzenie.

Samsung wprowadza na rynek dwie wersje swojego nowego Galaxy SmartTag, drugą z łącznością UWB (Ultra-Wideband). UWB powinno również obsługiwać Smart Tracker firmy Apple. Zaletą jest wysoka dokładność i związana z tym dokładniejsza lokalizacja. Normalny wariant Bluetooth LE trafi na półki pod koniec stycznia po 155,00 zł za sztukę. Wariant UWB ma pojawić się w ciagu tego roku.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.