Jump to content
mac-forum.pl

Ubuntu na zjailbrekowanym iPhonie 7


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Jailbreak umożliwia użytkownikom uruchomienie kilku poprawek i innych modyfikacji iOS, ale jeden użytkownik ostatnio zdecydował się pójść dalej i zainstalować system operacyjny Ubuntu na iPhonie. Eksperyment został udostępniony przez użytkownika określonego jako „newhacker1746” na Reddicie.

Ubuntu na zjailbrekowanym iPhonie 7

Według użytkownika iPhone 7 używany podczas procesu nie działał już z powodu problemu z jego wewnętrzną pamięcią masową. Wtedy właśnie użytkownik zdecydował się spróbować zainstalować inny system operacyjny na urządzeniu przez połączenie USB Ethernet.

Proces ten wymaga narzędzia jailbreak checkra1n, które jest oparte na nieaktualnym exploicie sprzętowym „checkm8”. Ponadto jądro używane do uruchamiania Ubuntu na iPhonie nie wydaje się być kompatybilne z innymi chipami poza A10 Fusion, więc trzeba to zrobić na iPhonie 7.

Po naprawdę długim i skomplikowanym procesie użytkownik z powodzeniem zdołał uruchomić wersję arm64 Ubuntu 20.04 (popularna dystrybucja Linuksa) na iPhonie. Wynik można zobaczyć na poniższym filmie, który pokazuje uruchamianie systemu operacyjnego w trybie wiersza poleceń na telefonie:

Chociaż może to nie być przydatne dla większości użytkowników, zawsze warto sprawdzić, co umożliwia jailbreak na urządzeniach Apple. Jak zauważył iDownloadBlog, który jako pierwszy wykrył eksperyment, programistom udało się również uruchomić system operacyjny Android na iPhonie 7 za pomocą checkra1n.

Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem, instrukcje dotyczące uruchamiania Ubuntu na iPhonie 7 można znaleźć w tym poście na Reddicie.

via 9to5mac

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.