Jump to content
mac-forum.pl

TikTok wprowadza efekt AR za pomocą skanera LiDAR w iPhone 12 Pro


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Czy używasz TikTok, a także masz iPhone’a 12 Pro lub iPhone’a 12 Pro? Następnie w aplikacji wykorzystującej technologię LiDAR smartfona Apple dostępny jest teraz nowy efekt rzeczywistości rozszerzonej.

TikTok z efektami AR

TikTok wprowadza nową funkcję skierowaną do posiadaczy iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max. Serwis społecznościowy wykorzystuje swoje konto na Twitterze, aby zwrócić uwagę na fakt, że nowy rok można uczcić nowym efektem AR. Krótki film przedstawia złoty balon i konfetti, które jednocześnie reagują na obecność rzeczywistych obiektów w otoczeniu.

Firma Apple po raz pierwszy zainstalowała skaner LiDAR na iPadzie Pro zeszłej wiosny. Jesienią przeskoczył również na iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max. Apple formułuje to w następujący sposób

Zupełnie nowy skaner LiDAR jest zintegrowany z Pro-Line i oferuje możliwość pomiaru odległości światła i wykorzystania informacji o głębokości pikseli sytuacji. Technologia ta zapewnia szybsze, bardziej realistyczne wrażenia z rzeczywistości rozszerzonej i 6-krotnie poprawia autofokus w słabo oświetlonych scenach, co skutkuje większą dokładnością i krótszym czasem nagrywania zdjęć i filmów. Ten zaawansowany sprzęt, w połączeniu z wydajnością Neural Engine A14, umożliwia również wykonywanie portretów w trybie nocnym, gdzie piękny efekt bokeh można uzyskać nawet przy słabym oświetleniu.

Za pomocą interfejsów programistów programiści mogą tworzyć zaawansowane środowiska rzeczywistości rozszerzonej i korzystać z unikalnych funkcji w swoich aplikacjach. W przypadku TikTok konfetti sprawia wrażenie, jakby konfetti faktycznie znajdowały się w pomieszczeniu. Inne aplikacje używają już skanera LiDAR na iPhonie 12 Pro i iPadzie Pro.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.