Jump to content
mac-forum.pl

WhatsApp: Dane użytkownika nie będą udostępniane Facebookowi do celów reklamowych w Europie


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Temat WhatsApp w połączeniu z nowymi warunkami użytkowania i wytycznymi dotyczącymi ochrony danych jest obecnie w fazie wrzenia. Informowaliśmy również o nowych dostosowaniach i informowaliśmy między innymi, że muszą one zostać potwierdzone do 8 lutego 2021, aby móc dalej korzystać z komunikatora.

whatsapp logo

Dostosowania dotyczą między innymi przenoszenia danych do Facebooka. Jak się teraz okazuje, Europa zajmuje szczególną pozycję. W UE istnieje osobna aktualizacja polityki prywatności, zgodnie z którą dane użytkowników WhatsApp nadal nie są udostępniane Facebookowi.

WhatsApp: dane użytkownika nie są udostępniane Facebookowi w Europie

Niamh Sweeney, dyrektor ds. Polityki publicznej WhatsApps na region EMEA, opublikował po południu aktualizację na Twitterze, aby zaktualizować Warunki użytkowania i Politykę prywatności. Menedżer WhatsApp wyjaśnia między innymi:

Nie ma zmian w praktykach wymiany danych WhatsApp w Regionie Europejskim (w tym w Wielkiej Brytanii) w wyniku zaktualizowanych Warunków użytkowania i Polityki prywatności. Aby uniknąć wątpliwości, nadal jest tak, że WhatsApp nie udostępnia Facebookowi danych użytkowników WhatsApp w regionie europejskim w celach reklamowych lub w celu ulepszenia swoich produktów.

Sweeney podkreśla ponadto, że najnowsza aktualizacja Polityki prywatności (Polityka prywatności UE) i Warunków użytkowania (Warunki użytkowania UE) ma na celu dostarczenie użytkownikom jaśniejszych i bardziej szczegółowych informacji o tym, jak i dlaczego WhatsApp wykorzystuje dane. Chodzi również o poprawę sposobu, w jaki firmy używają WhatsApp do łączenia się z klientami. Zaktualizowana polityka zawiera informacje o tym, w jaki sposób firmy, które używają WhatsApp API do rozmów z klientami, mogą teraz to robić, korzystając z usługi dostarczanej przez Facebooka do zarządzania swoimi czatami z klientami.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.