Jump to content
mac-forum.pl

Apple Watch może wyświetlać nieprawidłowe odczyty wysokości


Sabinka
 Share

Recommended Posts

W ostatnich dniach grudnia Niemcy znajdowały się w środku dużej strefy niskiego ciśnienia. Każdy, kto posiada Apple Watch Series 6 lub Apple Watch SE ze zintegrowanym wysokościomierzem, musiał tylko spojrzeć na zegarek, aby potwierdzić tę sytuację pogodową. Ciśnienie powietrza, które zmieniło się pod wpływem pogody, najwyraźniej sprawiło, że aktualna wysokość była wskazywana przez zegar o 200 do 300 metrów za wysoko.

Apple Watch: Obszar niskiego ciśnienia powoduje, że wysokościomierz zbacza z toru


W okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem otrzymaliśmy szereg listów od czytelników na ten temat i musimy przyznać, że początkowo nie byliśmy w stanie sklasyfikować nieprawidłowych wartości. W przeszłości urządzenia działały w dużej mierze poprawnie i po świętach Bożego Narodzenia zaczęły wyświetlać nadmierne wartości.

luftdruck hoehenmesserzdjęcie: iphone-ticker


Spójne rozwiązanie jest teraz dostarczane przez użytkownika na niemieckich forach wsparcia Apple: ciśnienie powietrza osiągnęło stosunkowo niskie wartości w zeszłym tygodniu, które poza tym są mierzone tylko na znacznie wyższych wysokościach. Można to wyraźnie zobaczyć we fragmencie powiązanej tabeli Wikipedii umieszczonej poniżej. Właściciel Apple Watch zaznaczył wartość normalną i wartość w momencie skrajnych nieprawidłowych pomiarów.

Efekt sam w sobie nie jest niczym niezwykłym i jest to standardowe zachowanie wysokościomierzy barometrycznych. Aby zachować dokładność, konieczna byłaby regularna kalibracja do aktualnej wartości ciśnienia powietrza na poziomie morza. Jednak Apple nie zezwala na ręczną kalibrację Apple Watcha.

Prostą opcją pozwalającą uniknąć poważnych zniekształceń byłoby zintegrowane porównanie pomiarów barometrycznych i GPS.
W obecnej formie wysokościomierz w Apple Watch 6 i Apple Watch SE niekoniecznie zachowuje to, co obiecuje producent przy zakupie. Apple reklamuje również aktualne modele zegarków w odniesieniu do precyzyjnego wysokościomierza, który jest zawsze aktywny i dostarcza swoje dane w czasie rzeczywistym.

via iPhone-ticker

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.