Jump to content
mac-forum.pl

Nowy patent Apple przedstawia MacBooka i iPada jako ładowarki „AirPower”


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Według patentu zgłoszonego przez Apple, firma bada możliwość integracji kilku cewek indukcyjnych w MacBookach i iPadach w celu wykorzystania ich jako bezprzewodowych ładowarek do innych urządzeń.

MacBook i iPad jako ładowarki AirPower

Patent Apple nosi tytuł „Inductive charging between electronic devic” i został przyznany przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA. Prace Apple nad tym wynalazkiem sięgają pierwotnego wniosku patentowego z marca 2016 r., W którym opisano już podobny system.

Ten patent podkreśla, w jaki sposób wszystkie urządzenia mobilne Apple, w tym zegarki Apple, iPhone’y, iPady i MacBooki, mogą współdzielić ekosystem ładowania bezprzewodowego. Obrazy zawarte w patencie pokazują znaczną liczbę różnych układów cewek dla wielu przenośnych urządzeń Apple, aby umożliwić ten system. Na przykład pokrywa MacBooka może zawierać szereg cewek indukcyjnych skierowanych do góry, dzięki czemu urządzenia mogą być ładowane po umieszczeniu na nich. Cewki można również umieścić na podpórkach pod nadgarstki i gładziku MacBooka.

Istotne jest, aby system ładowania bezprzewodowego działał w obu kierunkach, tj. H. Urządzenia mogą zarówno odbierać, jak i wysyłać moc za pośrednictwem cewek indukcyjnych, dzięki czemu użytkownik może wybrać, które urządzenie jest ładowane. Zachowanie może być również określane automatycznie przez oprogramowanie, na przykład na podstawie tego, które urządzenie ma większy ładunek.

Strategia zaproponowana przez Apple polega na zbudowaniu starannie rozmieszczonych indukcyjnych cewek ładujących w urządzeniach mobilnych Apple. Na przykład patent wyjaśnia, w jaki sposób cewki można umieścić zarówno z przodu, jak iz tyłu iPada, aby można było ładować go bezprzewodowo z jednej strony, jednocześnie przesyłając ładunek do innego urządzenia po drugiej stronie.

Sugeruje się nawet, że zbiór urządzeń Apple może być ładowany razem z jednego źródła zasilania. Na przykład obraz przedstawia ładowanie Apple Watch przez iPhone’a, iPhone’a przez iPada, iPada przez MacBooka, a MacBooka przez przewód zasilający.

Gdyby Apple zastosował proponowaną technologię, stworzyłoby ujednolicony system bezprzewodowego ładowania wszystkich urządzeń przenośnych Apple. Prezentowany system ładowania indukcyjnego urządzenie-urządzenie jest wykonalny, według Apple, ale z dostępnych informacji nie wynika jasno, w jaki sposób firma planuje rozwiązać nieuniknione problemy z temperaturą lub wydajnością, które spowodowałaby taka koncepcja.

Jednak MagSafe już pokazuje, że zainteresowanie Apple’a rozwiązaniami do ładowania bezprzewodowego może generować nowe koncepcje. Początkowo nieudana mata ładująca „AirPower” pokazała również innowacyjną koncepcję, dzięki której kilka urządzeń może być ładowanych bezprzewodowo w tym samym czasie. Dlatego ekscytujące jest to, co Apple rozwinie w tym kierunku.

via  Patently Apple

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.