Jump to content
mac-forum.pl

Google planuje wkrótce zaktualizować aplikacje na iOS z ochroną prywatności


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Wcześniej firma Fast Company udostępniła artykuł, w którym stwierdziła, że Google nie zaktualizowała jeszcze swoich aplikacji na iPhone’a i iPada, aby dostosować je do nowych wymogów Apple w zakresie ochrony prywatności w App Store. Fast Company spekuluje, że Google może próbować opóźnić ujawnienie swoich danych ochrony prywatności, ale okazuje się, że tak nie jest.

Google planuje wkrótce zaktualizować aplikacje na iOS z ochroną prywatności

Zgodnie z raportem TechCrunch, Google nie ma nic przeciwko ochronie prywatności Apple i w rzeczywistości planuje dodać dane dotyczące prywatności do swojego katalogu aplikacji na iOS już w tym lub przyszłym tygodniu.

Apple wdrożyło informacje o prywatności aplikacji w iOS 14.3, po tym jak obiecał tę funkcję, gdy iOS 14 został po raz pierwszy ogłoszony. Informacje ochrony prywatności aplikacji zapewniają klientom sposób na określenie, jakie dane o nich zbiera dana aplikacja, zanim zdecydują się na jej instalację.

Apple wymaga od wszystkich aplikacji samodzielnego zgłaszania informacji o ochronie prywatności w App Store, a programiści muszą zidentyfikować wszystkie przypadki gromadzenia danych i korzystania z nich. Etykiety są podzielone na kategorie obejmujące dane używane do śledzenia użytkownika, dane powiązane z użytkownikiem oraz dane niepowiązane z użytkownikiem, co oznacza, że są one anonimowe.

Z ochroną prywatności aplikacji wiąże się pewna negatywność, ponieważ serwis Facebook został wezwany do umieszczenia długiej etykiety ze względu na ilość gromadzonych danych, a całkiem możliwe, że Google będzie miał podobne etykiety ochrony prywatności.

Od 8 grudnia, wszystkie uaktualnienia aplikacji złożone muszą zawierać informacje o ochronie prywatności, a większość aplikacji Google przeznaczonych dla urządzeń z systemem iOS nie widziało aktualizacji od 7 grudnia. Nie jest jasne, dlaczego Google opóźnił aktualizację swoich aplikacji iOS, gdy aktualizował aplikacje dla systemu Android, ale może to być spowodowane okresem swiatecznym.

via macrumors

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.