Jump to content
mac-forum.pl

iPhone 11 - długie filmy 4K vs. pamięć 64 GB


bart_pkp
 Share

Recommended Posts

Witam, posiadam od marca iPhone 11 w wersji 64 GB i z racji świetnej jakości nagrywania oraz możliwości nagrywania 4K w 60 FPS postanowiłem zastąpić nim moją starą, słabo nagrywającą kamerę. Zajmuje się nagrywaniem tras kolejowych z ostatniego wagonu pociągu. Czasem trwa to godzinę, czasem trzy godziny, a postoje zazwyczaj nie trwają dłużej niż 1 minutę, co jest zbyt krótkim czasem na ręczne przesyłanie nagranych fragmentów trasy na inne urządzenie. Tak więc pytanie do was, czy jest jakaś opcja, żeby filmy od razu zapisywały się na zewnętrznym nośniku lub dało się je jakoś "zdalnie" podejrzeć innym urządzeniem (np łącząc oba telefony do tej samej sieci wifi), pobrać na to urządzenie, a w czasie postoju usunąć oryginał z iPhone, zwalniając miejsce. Telefon musi być też podłączony do ładowania, więc łączność bezprzewodowa byłaby dla mnie bezpieczniejsza. Chętnie przeczytam każdą poradę, nawet jeżeli nie będzie ona zgodna z moimi oczekiwaniami.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Witam serdecznie. Niestety Apple życzy sobie troszkę sporo za więcej pamięci w iPhonie. Po drugie, filmy w 4K troszkę ważą, jeśli chodzi o wielkość, co przy 64GB jest już problemem jeśli nagrywa się dłuższe filmy w 4K. W wybranym formacie to 400 MB na minutę. Możliwością było by jeszcze przez AirDrop na Macbooka przerzucić jeśli się takiego posiada. Ale jeśli taki film ma już te naście giga, to oczywiście minuta nie wystarczy chyba na przesunięcie takie wielkości pliku. Tutaj jeszcze wspomnę, żeby wybrać opcję „Zachowaj oryginały” na iPhonie w Ustawieniach -> Zdjęcia ->Następnie oryginały powinny zostać przeniesione, inaczej będzie najpierw konwertował, co znów czasu kosztuje.

W innej sytuacji lepszy byłby iPhone 11 o pojemności 256GB, jeśli się filmy w 4K robi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.