Jump to content
mac-forum.pl

Apple A14 lepszy jak nowy Qualcomm Snapdragon 888


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Qualcomm opublikował wyniki testów porównawczych dla nowego układu Snapdragon 888, który zostanie wbudowany we flagowe smartfony z Androidem w nadchodzącym roku. Okazuje się, że chip 888 uzyskal wyniki gorsze jak Apple A14. A starszy A13 również bije nowy Snapdragon.

snapdragon888 apple a14

Apple A14 lepszy jak nowy Qualcomm Snapdragon 888

Apple od lat udowadnia, jak potężne i energooszczędne są opracowane przez siebie chipy. Najnowszym przykładem jest układ M1, który jest wbudowany w nowe komputery Apple Silicon Mac. Ale chip A14 z rodziny iPhone 12 (Pro) jest również liderem w branży.

AnandTech porównał wyniki testu Qualcomm z testami porównawczymi chipów Apple i przeprowadził testy Geekbench 5 i GFXBench. Chip Snapdragon 888 osiągnął wartość jednordzeniową 1135 punktów i wartość wielordzeniową 3794. IPhone 12 Pro z chipem A14 może osiągnąć wynik jednego rdzenia wynoszący 1603 punkty i wynik wielordzeniowy wynoszący 4187 punktów.

W teście GFXBench, który mierzy wydajność GPU, Snapdragon osiągnął wartość 86 klatek na sekundę (klatek na sekundę) w porównaniu do 102,24 klatek na sekundę w iPhonie 12 Pro‌.

gfxbench888_A14.png

Jeśli teraz spojrzysz na wyniki testów iPhone’a 11 Pro i chipa A13, które Apple zaprezentował w 2019 roku, staje się jasne, że nie nie ma co ukrywać, zarówno w teście jednordzeniowym, jak i teście GFXBench pokonuje układ Snapdragon 888.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.