Jump to content
mac-forum.pl

Instagram dla iPhone’a obsługuje teraz zdjęcia ProRAW z pewnymi ograniczeniami


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Apple zadebiutowała swoją nowa funkcją ProRAW dla aparatów iPhone 12 Pro i Pro Max z systemem iOS 14.3 na początku tego tygodnia. Profesjonalny fotograf Austin Mann nazwał to „wielkim krokiem naprzód”. Teraz aplikacja Instagram na iOS może akceptować format DNG ProRAW podczas przesyłania zdjęć na platformę – z kilkoma zastrzeżeniami…

Tim Johnsen z Instagrama podzielił się dziś na Twitterze wiadomością, że wsparcie ProRAW na iPhonie powinno być dostępne od dzisiejszego ranka, gdy będzie ono dostępne dla wszystkich użytkowników.

Instagram dla iPhone’a obsługuje teraz zdjęcia ProRAW

Warto zauważyć, że obrazy ProRAW mogą mieć średnio około 25 MB (ale mogą też wzrosnąć do 40 MB), więc pierwsze zastrzeżenie jest takie, że Instagram z pewnością będzie je kompresował po przesłaniu.

Wyjaśniając, jak to działa nieco dalej, Johnsen odpowiedział na pytanie, w którym stwierdził, że w aplikacji Instagram na iOS nie ma żadnych narzędzi do edycji, a wsparcie tak naprawdę dotyczy konwersji formatu ProRAW DNG na JPEG.

Zalecił użycie aplikacji innej firmy, takiej jak Darkroom, do edycji obrazów ProRAW przed ich przesłaniem. Możesz także edytować ProRAW w domyślnej aplikacji Zdjęcia lub w innych aplikacjach innych firm, takich jak Halide.

via 9to5mac

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.