Jump to content
mac-forum.pl

iPhone 13 Pro rzekomo z technologią LTPO dla wyświetlacza 120 Hz


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Dwa z czterech modeli iPhone’a 13 (dwa modele iPhone 13 Pro), które trafią na rynek przyszłej jesieni, będą miały wyświetlacz OLED z technologią LTPO, torując drogę dla wyświetlacza 120 Hz. Tak przynajmniej sugerują nowe plotki.

Koreański portal The Elec informuje, że Samsung i LG będą głównymi dostawcami wyświetlaczy OLED z rodziny iPhone 13 w nadchodzącym roku. Jednocześnie chiński producent BOE ma dostarczać niewielkie ilości. Wyświetlacze są uważane za bardziej zaawansowane technologicznie w produkcji niż ich odpowiedniki w modelach iPhone’a 12.

iPhone 13 Pro otrzyma ProMotion oraz Always on Display

Technologia LTPO skutkowałaby bardziej energooszczędną płytą montażową, która jest odpowiedzialna za włączanie i wyłączanie poszczególnych pikseli na wyświetlaczu. To z kolei może zapewnić częstotliwość odświeżania 120 Hz, aby zapewnić płynniejsze przewijanie, płynniejsze ruchy i lepszą reakcję.

Apple używa obecnie technologii LTPO w Apple Watch 5 i Apple Watch 6. Zapewnia to, że ekran jest zawsze włączony, a czas pracy na baterii jest dłuższy.

Apple używa ekran 120 Hz do iPada Pro od 2017 roku. W zależności od zawartości ekranu Apple przełącza się między 120 Hz a niższą częstotliwością odświeżania na iPadzie Pro, aby oszczędzać baterię. Krążyły już plotki wokół iPhone’a 12 (Pro), że Apple wbuduje 120 Hz. Ostatecznie potoczyło się inaczej. Mówi się, że Apple zrezygnował z planów, ponieważ ekran był zbyt zły dla żywotność baterii. Ostatnio pojawiły się już plotki o wyświetlaczu LTPO na telefonie iPhone 13 (Pro).

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.