Jump to content
mac-forum.pl

Apple Watch: nowy rekord sprzedaży w III kwartale 2020


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Jeśli wierzyć ocenie analityków IDC, Apple był w stanie sprzedać niesamowite 11,8 miliona zegarków Apple w trzecim kwartale 2020 roku. W porównaniu z III kwartałem 2019 r. Oznaczałoby to wzrost o 75 procent. W tym samym okresie ubiegłego roku sprzedano bez recepty 6,8 mln sztuk.

 

Apple Watch: nowy rekord sprzedaży w III kwartale 2020 r


Sam Apple nie publikuje żadnych danych dotyczących sprzedaży iPhone'a, iPada, Maca i Co. Jesteśmy więc zależni od ocen analityków. Nie będą one w 100% poprawne, ale wskazują na dobry kierunek.

IDC twierdzi, że Apple był w stanie sprzedać 11,8 miliona zegarków Apple w ostatnim kwartale. Oznaczałoby to nowy rekord sprzedaży. Nigdy wcześniej producent nie był w stanie sprzedać większej liczby zegarków w ciągu trzech miesięcy.

 

We wrześniu i tuż przed końcem trzeciego kwartału Apple zaprezentowało nowy Apple Watch 6 oraz Apple Watch SE.

 

Jednocześnie w portfolio pozostał Apple Watch 3.

 

Apple Watch 6 charakteryzuje się między innymi szybszym procesorem, ulepszonym wyświetlaczem oraz czujnikiem do pomiaru zawartości tlenu we krwi. Możemy sobie wyobrazić, że bieżący kwartał bożonarodzeniowy po raz kolejny przewyższy poprzedni pod względem wyników sprzedaży.

 

Jeśli spojrzysz na wszystkie urządzenia do noszenia, które są noszone na nadgarstku, Apple osiąga udział w rynku wynoszący 21,6%. Xiaomi zajmuje pierwsze miejsce z 13,5 mln sprzedanych urządzeń (24,5 procent udziału w rynku). Huawei zajął ostatnie miejsce na podium ze sprzedażą 10,7 mln sztuk (19,5 proc. Udziału w rynku).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.