Jump to content
mac-forum.pl

Windows na M1 Mac-pomyślnie zwirtualizowana wersja ARM


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Deweloper Alexander Graf z powodzeniem zwirtualizował wersję ARM systemu Windows na M1 Mac iw ten sposób pokazał, w jaki sposób chip M1 jest już w stanie obsługiwać system operacyjny Microsoftu.

 

Windows na M1 Mac

 

Ponieważ chip M1 jest oparty na architekturze ARM, nie jest już możliwe zainstalowanie wersji x86 systemu Windows z Boot Camp, jak miało to miejsce w przypadku poprzednich komputerów Mac z procesorami Intel. Deweloper Alexander Graf informuje teraz w tweecie, że udało mu się zwirtualizować wersję ARM systemu Windows na chipie M1 firmy Apple za pomocą programu do wirtualizacji QEMU typu open source. Chociaż eksperyment Grafa wciąż jest na wczesnym etapie, uważa, że inni mogą powtórzyć jego wyniki.

 

 

Główny inżynier oprogramowania Apple, Craig Federighi, powiedział niedawno, że wprowadzenie Windowsa do M1 Mac „zależy od Microsoftu”. Wyjaśnił, że tylko Microsoft decyduje, czy Windows zrobi skok na M1 Mac. Podstawowe technologie są dostępne w komputerach M1 Mac. Jednak Microsoft musi zdecydować, czy firma chce licencjonować swoją wersję ARM systemu Windows dla komputerów Mac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.