Jump to content
mac-forum.pl

Google wprowadza usługę Stadia Cloud Gaming Service do iOS za pośrednictwem aplikacji internetowej


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Google ogłosił dzisiaj, że Stadia pojawi się w najbliższej przyszłości na iPhone'a i iPada w nadchodzącej aplikacji internetowej. Od czasu premiery, Google nie był w stanie przenieść Stadia na urządzenia z systemem iOS z powodu ograniczeń Apple dotyczących usług gier w chmurze.


W sierpniu Apple powiedział, że usługi gier w chmurze są dozwolone w App Store, ale każda gra musi zostać przesłana do oceny przez zespół Apple App Store. 
 

Google pracuje nad progresywną wersją internetową Stadia, która będzie działać w przeglądarce Safari, a publiczne testy beta będą dostępne w najbliższych tygodniach.

Microsoft opracowuje również internetową wersję swojej usługi gier xCloud, a usługa gier Amazon Luna działa na urządzeniach z systemem iOS przy użyciu przeglądarki internetowej.

 

Właśnie dziś firma NVIDIA ogłosiła obsługę przeglądarki dla swojej usługi strumieniowego przesyłania gier GeForce NOW, planując przywrócić Fortnite na urządzenia z systemem iOS.

 

Google uruchomił Stadia rok temu, umożliwiając subskrybentom granie w gry oparte na chmurze na zgodnych laptopach, komputerach PC, Mac, telefonach i tabletach. Stadia wymaga połączenia internetowego o szybkości 10 Mb / s lub większej, a korzystanie z niego jest bezpłatne, ale gry należy kupić.

 

Google oferuje również Stadia Pro za  miesięczna opłata z dostępem do niektórych darmowych gier i szybkości przesyłania strumieniowego w wyższej rozdzielczości.

 

Według Google w ciągu ostatniego roku do Stadia dodano ponad 80 gier, a wkrótce Google będzie oferować darmowe treści nawet dla osób, które nie mają subskrypcji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.