Jump to content
mac-forum.pl

Mac potrzebują układu zabezpieczającego T2, aby odgrywac 4K HDR Netflix w systemie macOS Big Sur


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Nadchodzący system operacyjny MacOS Big Sur  wprowadza obsługę wideo HDR i umożliwia użytkownikom serwisu Netflix po raz pierwszy oglądanie treści w rozdzielczości 4K HDR. Okazuje się jednak, że tylko komputery Mac z chipem Apple T2 Security są kompatybilne ze strumieniowaniem Ultra HD.

Strona Apple Terminal zauważyła niedawno zaktualizowany dokument wsparcia w Centrum pomocy Netflix, który teraz zawiera wymagania sprzętowe do przeglądania treści 4K HDR w Safari na macOS Big Sur.

Według strony internetowej, zawartość Ultra HD można oglądać tylko na wybranym komputerze Mac z 2018 r. Lub nowszym z układem Apple T2 Security. Oprócz tego każdy monitor podłączony do komputera, na którym przesyłany jest strumień Ultra HD, musi być wyświetlaczem obsługującym 60 Hz 4K z połączeniem HDCP 2.2.

Nie jest jasne, dlaczego komputery Mac potrzebują układu zabezpieczającego T2 do odtwarzania treści 4K HDR, biorąc pod uwagę, że komputery z systemem Windows oczywiście tego nie robią, ale może się zdarzyć, że jest to sposób Netflix na zapewnienie, że widzowie nie próbują przesyłać strumieniowo treści w wysokiej rozdzielczości na starszych komputerach Mac, co może skutkować gorszą wydajnością obrazu.

Następujące komputery Mac mają układ zabezpieczający Apple T2 i dlatego mogą przesyłać strumieniowo Netflix w jakości Ultra HD na macOS Big Sur:

 

  • iMac wprowadzony w 2020 roku
  • iMac Pro
  • Mac Pro wprowadzony w 2019 roku
  • Mac mini wprowadzony w 2018 roku
  • MacBook Air wprowadzony w 2018 roku lub później
  • MacBook Pro wprowadzony w 2018 roku lub później

 

Zrodlo: macrumors

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.