Jump to content
mac-forum.pl

macOS Big Sur – dziewiąta wersja beta systemu


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Wersję beta systemu macOS Big Sur można pobrać z Apple Developer Center, a po zainstalowaniu odpowiedniego profilu kolejne wersje beta będą dostępne za pośrednictwem mechanizmu aktualizacji oprogramowania w Preferencjach systemowych.

macOS Big Sur wprowadza odświeżony projekt do systemu operacyjnego Mac, zmieniając cały wygląd, od krzywizny narożników okien, przez ikony doku, po dźwięki systemowe. Wszystko wydaje się świeże, ale znajome, z lżejszym i bardziej nowoczesnym wyglądem. Dostępne jest nowe, konfigurowalne Centrum sterowania, które odzwierciedla Centrum sterowania na urządzeniach z systemem iOS, dzięki czemu kluczowe elementy sterujące systemu są na wyciągnięcie ręki.

Centrum powiadomień zostało przeprojektowane i zawiera widżety w stylu iOS, które są dostępne w wielu rozmiarach, a także więcej interaktywnych powiadomień, które są teraz pogrupowane według aplikacji, aby łatwiej było zobaczyć, co się dzieje. Safari jest szybsze i bardziej wydajne pod względem baterii, a ponadto dostępna jest nowa strona startowa, którą można dostosować za pomocą tapet i sekcji, które obejmują listę czytelniczą i karty iCloud, dzięki czemu Safari jest lepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.