Jump to content
mac-forum.pl

DigiTimes: 12,9-calowy mini-LED iPad Pro pojawi się na początku 2021 r., Mini-LED MacBook pojawi się później


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Apple wypuści 12,9-calowego mini iPada Pro z podświetleniem LED na początku 2021 roku, a mini MacBooka z podświetleniem LED w drugiej połowie przyszłego roku, twierdzi DigiTimes.

W międzyczasie Apple ma zatrudnić Osrama Opto jako kolejnego dostawcę mini-diod LED do nowego high-endowego MacBooka, co jest zgodne z informacjami o dostawcach cytowanymi przez szanowanego analityka Ming-Chi Kuo.

Kuo od dawna przewidywał, że 12,9-calowy iPad Pro z najwyższej półki będzie prawdopodobnie pierwszym mini-LED-owym produktem Apple. Kuo uważa, że produkcja mini-LEDów do iPada Pro rozpocznie się w czwartym kwartale 2020 roku, chociaż premiera może nastąpić dopiero w przyszłym roku.

Kuo powiedział, że wersja mini-LED 16-calowego MacBooka Pro jest w przygotowaniu do możliwej premiery pod koniec 2020 roku, a Apple pracuje również nad mini-LED 14,1-calowym MacBookiem Pro, chociaż nie zapewnił premiery. informacje dotyczące tego ostatniego, poza sugestią, że w 2021 roku pracuje się nad kilkoma urządzeniami mini-LED. Według tajwańskiej firmy badawczej TrendForce, dostawcy Apple nie zaczną konkurować o zamówienia produkcyjne na nowe 14-calowe i 16-calowe modele MacBook Pro z wyświetlacze mini-LED do I kwartału 2021 r.

Kuo powiedział wcześniej, że wyświetlacze mini-LED pozwolą na cieńsze i lżejsze projekty produktów, oferując jednocześnie wiele takich samych zalet wyświetlaczy OLED używanych w najnowszych iPhone’ach. Wyświetlacze mini-LED, które używają od 1000 do 10000 pojedynczych diod LED, mogą oferować głębsze, ciemniejsze czernie, jaśniejsze jaśniejsze, bogatsze kolory i lepszy kontrast w porównaniu z tradycyjnymi wyświetlaczami opartymi na diodach LED, chociaż technologia ta znacznie zwiększa koszt, jak na razie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.