Jump to content
mac-forum.pl

Monitorowanie stężenia tlenu we krwi Apple Watch Series 6 jest dostępne w większości krajów na całym świecie


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Firma Apple ogłosiła wczoraj Apple Watch Series 6 z nowym czujnikiem, który umożliwia monitorowanie stężenia tlenu we krwi, ale Apple nie wyjaśniło, w których krajach ta funkcja będzie dostępna.

Niektóre funkcje zdrowotne, takie jak EKG i powiadomienia o nieregularnym tętnie, mają ograniczoną dostępność ze względu na wymogi prawne, ale wydaje się, że wymagania te nie dotyczą funkcji monitorowania tlenu we krwi.

Według strony dostępności funkcji Apple Watch monitorowanie stężenia tlenu we krwi jest dostępne w ponad 100 krajach, co sugeruje, że nie ma problemów regulacyjnych związanych ze zdrowiem, które Apple musi przezwyciężyć. Dokument pomocniczy dotyczący monitorowania stężenia tlenu we krwi wspomina, że jest on dostępny tylko w „niektórych krajach i regionach”, więc mogą wystąpić pewne pominięcia.

Ci, którzy są zainteresowani zakupem Apple Watch Series 6 specjalnie dla tej funkcji, powinni dokładnie sprawdzić stronę dostępności, aby upewnić się, że monitorowanie tlenu we krwi jest obsługiwane w ich kraju.

Pomiar tlenu we krwi za pomocą Apple Watch Series 6 odbywa się za pośrednictwem nowej aplikacji Blood Oxygen. Wykorzystuje szereg czerwonych i zielonych diod LED oraz światło podczerwone do pomiaru ilości światła odbijanego przez skórę, a zaawansowane algorytmy wykorzystują te dane do obliczenia koloru krwi w celu określenia poziomu tlenu we krwi. Jasnoczerwona krew ma więcej tlenu, podczas gdy ciemniejsza czerwona krew ma mniej.

 

Zrodlo: macrumors

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.