Jump to content
mac-forum.pl

Apple Watch Family Setup obejmuje „Apple Cash Family”, aby umożliwić dzieciom korzystanie z Apple Pay


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Ogloszony wczoaraj przez Apple, Family Setup, nową funkcja, która pojawi się dzis w ramach systemu watchOS 7, która pozwoli dzieciom, starszym krewnym i innym osobom skorzystać z wielu możliwości Apple Watch bez konieczności posiadania własnego sparowanego iPhone'a.

Kompatybilny z Apple Watch Series 4 i nowszym oraz Apple Watch SE, Family Setup wymaga komórkowego modelu zegarka Apple Watch i aktywnego planu taryfowego dla zegarka. Główny użytkownik może następnie użyć aplikacji Watch na swoim iPhonie, aby skonfigurować Apple Watch dla innego członka rodziny, zarządzać dostępem do różnych funkcji i możliwości oraz otrzymywać raporty o aktywności.

Jedną z interesujących funkcji Family Setup jest „Apple Cash Family”, która umożliwia rodzicowi bezpieczne ładowanie pieniędzy na zegarek Apple Watch dziecka, a następnie umożliwia dziecku kupowanie rzeczy wszędzie tam, gdzie akceptowane jest Apple Pay.

Apple Cash Family pomaga rodzicom zapewnić dzieciom ograniczoną kwotę środków do wydania według własnego uznania bez martwienia się o gotówkę, którą można łatwo zgubić lub ukraść.

Apple Cash Family można włączyć dla maksymalnie pięciu członków rodziny, a nadzór można podzielić z inną osobą dorosłą w grupie Chmury rodzinnej. Rodzice mogą nie tylko wyświetlać aktywność i otrzymywać powiadomienia o zakupach i płatnościach między osobami, ale także w razie potrzeby ograniczać dostęp do sald Apple Cash i do kogo mogą być wysyłane pieniądze.

Konfiguracja rodzinna oferuje inne przydatne narzędzia dla rodziców i dzieci, z funkcjami Czas szkolny i Przestój, które zapewniają kontrolę nad tym, kiedy i co dzieci mogą robić za pomocą zegarka Apple Watch, pierścienie aktywności dla dzieci i nie tylko. A starszym dorosłym funkcja Family Setup zapewnia kluczowe narzędzia, takie jak wykrywanie upadków, automatyczne połączenia alarmowe i funkcje zdrowotne bez konieczności posiadania iPhone'a.

 

Zrodlo: macrumors

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.