Jump to content
mac-forum.pl

VMware Fusion 12 już dostępne na macOS Big Sur i nie tylko


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

W zeszłym miesiącu firma VMware ogłosiła główną wersję swojego oprogramowania do wirtualizacji dla komputerów Mac, Fusion 12, a od dziś aktualizacja jest już dostępna.

vmware_fusion_12_pro_player.jpg?lossy

Fusion 12 zawiera szereg aktualizacji i ulepszeń, takich jak zgodność z eGPU, obsługa aplikacji opartych na kontenerach zbudowanych na Kubernetes, obsługa DirectX 11 i OpenGL 4.1, ulepszone zabezpieczenia silnika renderującego, ulepszona kontrola dostępności, i wiele więcej.

Fusion 12 został również zoptymalizowany pod kątem systemu macOS Big Sur. W systemach z systemem macOS Catalina Fusion 12 będzie nadal działać z rozszerzeniami jądra, tak jak w przeszłości, ale w systemie macOS Big Sur Fusion będzie korzystać z interfejsów API Apple do uruchamiania maszyn wirtualnych i kontenerów.

Wraz z uruchomieniem Fusion 12, VMware restrukturyzuje również swoje licencje, aby dostosować je do Workstation 16, siostrzanego oprogramowania Fusion dla systemów Windows i Linux. Podstawowy poziom Fusion jest teraz znany jako Fusion 12 Player i po raz pierwszy jest darmowy do użytku osobistego. Cena licencji komercyjnej wynosi 149 USD, a dostępna jest licencja na uaktualnienie w wysokości 79 USD. Dostępne będą również obniżone ceny edukacyjne, chociaż wielu z tych użytkowników będzie kwalifikować się do bezpłatnych licencji osobistych.

Fusion 12 Pro, skierowany raczej do programistów i informatyków niż typowych użytkowników indywidualnych i biznesowych, oferuje dodatkowe funkcje i licencję na działanie na maksymalnie trzech komputerach. W szczególności jest to licencja wieloplatformowa, która pozwala na dowolną kombinację trzech maszyn korzystających z Fusion 12 lub Workstation 16 w systemach Mac, Windows i Linux. Fusion 12 Pro kosztuje 199 USD lub 99 USD jako uaktualnienie.

 

Zrodlo: macrumors

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.