Jump to content
mac-forum.pl

Epic Games prosi sąd o zezwolenie na powrót Fortnite do App Store


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Zaledwie tydzień po tym, jak Apple zamknęło konto dewelopera Epic Games, Epic złożył wniosek o wstępny nakaz, który pozwoliłby  udostepnic Fortnite z powrotem w App Store i przywrócić dostęp do konta programisty.

Epic opisuje Apple jako „monopolistę”, który utrzymuje swoją dominującą pozycję poprzez „wyraźny zakaz jakiegokolwiek wejścia konkurencji” zarówno na rynki dystrybucji aplikacji, jak i przetwarzania płatności w aplikacjach.

Epic wspomina, że prawdopodobnie poniesie nieodwracalne szkody, jeśli Fortnite nie zostanie udostępniony w App Store, powołując się na to, że liczba aktywnych użytkowników iOS spadła już o ponad 60% od czasu usunięcia aplikacji z App Store.

Fortnite wprowadził opcję płatności bezpośrednich w połowie sierpnia, która omijała system zakupów w aplikacji Apple, umożliwiając płatności bezpośrednio do Epic Games. Niedługo po tym, jak Apple usunelo aplikację z App Store za lekceważenie zasad sklepu App Store”, ktore doprowadziło to do pozwu Epic i szybko zaostrzającej się walki prawnej między obiema firmami.

Epic odmówił wycofania się opcji bezpośredniego zakupu dodanej do Fortnite, a Apple nie zezwoli na aplikację w App Store, dopóki pozostaje opcja płatności bezpośredniej. Apple powiedział firmie Epic, że jest gotowa powitać Fortnite z powrotem na iOS, jeśli Epic usunie opcję płatności bezpośredniej i powróci do status quo.

Wstępny nakaz został złożony w piątek w sądzie okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Północnego Dystryktu Kalifornii, a rozprawa odbędzie się 28 września.

 

Zrodlo: macrumors

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.