Jump to content
mac-forum.pl

12-calowy MacBook z technologią Apple Silicon jeszcze w tym roku ?


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Apple zaprojektowało 12-calowego MacBooka z technologią Apple Silicon, który waży mniej niż jeden kilogram i zamierza wprowadzić go do końca roku.

Pierwszy Mac Apple z procesorem ARM będzie używał procesora A14X, który nosi nazwę kodową „Tonga” i jest produkowany przez TSMC, a MacBook będzie miał żywotność baterii od 15 do 20 godzin, według chińskiej gazety The China Times.

Bloomberg powiedział, że Apple opracowuje obecnie co najmniej trzy procesory Mac oparte na 5-nanometrowym chipie A14, który będzie używany w nadchodzących modelach iPhone'a 12. Według źródeł, pierwszy procesor A14X zaprojektowany przez Apple został sfinalizowany i do końca roku będzie produkowany masowo przy użyciu 5-nanometrowego procesu TSMC.

Według Bloomberga pierwsze procesory Apple do komputerów Mac będą miały 12 rdzeni, w tym osiem rdzeni o wysokiej wydajności i co najmniej cztery rdzenie energooszczędne. Mówi się, że Apple bada procesory Mac z ponad 12 rdzeniami w przyszłości, a firma projektuje już drugą generację procesorów Mac opartych na chipie A15.

 

Po raz drugi słyszeliśmy plotki o tym, że Apple przywraca 12-calowy format MacBooka, aby zaprezentować swoją pierwszą konsumencką maszynę Apple Silicon.

 

Zrodlo: MacRumors

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.