Jump to content
mac-forum.pl

Pierwsza publiczna wersja beta systemu macOS Big Sur


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Apple udostępnił dziś pierwszą wersję beta nadchodzącej wersji systemu macOS 11 Big Sur w swojej publicznej grupie testowej, umożliwiając osobom niebędącym programistami wypróbowanie oprogramowania przed jego publicznym wydaniem tej jesieni.

Beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta, mogą pobrać wersję beta systemu macOS Big Sur za pośrednictwem mechanizmu aktualizacji oprogramowania w Preferencjach systemowych po zainstalowaniu odpowiedniego profilu.

Użytkownicy komputerów Mac, którzy chcą wziąć udział w programie testów beta, mogą zarejestrować się w witrynie beta, która zapewnia użytkownikom dostęp do systemów iOS, macOS, watchOS i tvOS w wersji beta. Potencjalni beta testerzy powinni wykonać pełną kopię zapasową przed zainstalowaniem „MacOS Big Sur” instalowanie aktualizacji na podstawowym komputerze tylko na wlasna odpowiedzialnosc, ponieważ wersje beta mogą być niestabilne.

macOS Big Sur wprowadza udoskonalony projekt systemu operacyjnego macOS, który jest bardziej podobny do systemu iOS, ale od razu znany użytkownikom komputerów Mac dzięki poprawkom w projekcie okien, palecie kolorów, ikonach aplikacji, dźwiękach systemowych, paskach menu i paskach bocznych.

Aktualizacja po raz pierwszy przenosi Centrum sterowania na komputer Mac, zapewniając szybszy dostęp do elementów sterujących systemem, takich jak głośność, jasność klawiatury, jasność ekranu, połączenie Wi-Fi i nie tylko.

Zaktualizowane Centrum powiadomień zawiera bardziej interaktywne powiadomienia i przeprojektowane widżety, które odzwierciedlają nowe „widżety” w iOS 14. Powiadomienia są teraz grupowane według aplikacji i można dostosować, które „widżety” mają się wyświetlać.

Safari ma nową konfigurowalną stronę początkową, wbudowane tłumaczenie i funkcję raportu o prywatności, która pozwala wiedzieć, jakich elementów śledzących używa każda witryna internetowa, aby śledzić Cię w sieci. 

 

Aplikacja Wiadomości na Maca została przeprojektowana, aby była bardziej zgodna z aplikacją Wiadomości na iOS i obsługuje funkcje, takie jak przypięte rozmowy, wzmianki, odpowiedzi w tekście, efekty wiadomości oraz tworzenie memoji i naklejki Memoji. Wyszukiwanie jest również lepsze, ponieważ ułatwia znajdowanie starych rozmów, zdjęć, linków i nie tylko.

Przeprojektowana aplikacja Mapy w systemie macOS Big Sur dodaje obsługę funkcji Rozejrzyj się, map obiektów, przewodników i aktualizacji udostępnionego szacowanego czasu przybycia, a także może służyć do generowania tras rowerowych i tras z przystankami do ładowania pojazdów elektrycznych, które można przesyłać na iPhone'a.

Istnieją również mniejsze aktualizacje dla aplikacji, takich jak Zdjęcia, Muzyka i Strona główna, z pełną listą wszystkich nowości w macOS Big Sur.

 

Zrodlo: macrumors

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.