Jump to content
mac-forum.pl

Apple Watch Series 6 z czujnikiem do monitorowania tlenu we krwi


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Apple Watch‌ 6 będzie wyposażony w bioczujniki, które mogą monitorować warunki snu, wykrywać tlen we krwi i mierzyć tętno, bicie serca i migotanie przedsionków, a także zawierać akcelerometr i żyroskop oparty na MEMS.

Wyciekający kod znaleziony w iOS 14 sugerował wcześniej, że Apple pracuje nad Apple Watch, który może wykrywać poziom tlenu we krwi.

Na podstawie odkrytego kodu Apple dostarczy powiadomienia, gdy poziom tlenu we krwi spadnie poniżej zdrowego progu, który wynosi około 95 do 100 procent nasycenia. Spadek poziomu tlenu we krwi może wskazywać na poważny problem z oddychaniem lub sercem.

Z kodu nie wynikało jasno, czy funkcja będzie ograniczona do nowych urządzeń Apple Watch z serii 6, czy też pojawi się jako aktualizacja oprogramowania w systemie watchOS 7, ale dzisiejszy raport sugeruje, że może dotyczyć wyłącznie serii 6.

Apple Watch został wydany w 2015 roku, iFixit faktycznie odkrył, że czujniki serca Apple mają możliwość monitorowania poziomu tlenu we krwi, ale Apple nigdy go nie aktywował.

Inni producenci smartwatchów i trackerów fitness, w tym Fitbit należący do Google, już oferują funkcje monitorowania tlenu we krwi w niektórych swoich urządzeniach, więc Apple próbuje nadrobić zaległości, ale może to oznaczać, że firma ma bardziej zaawansowaną implementację tej funkcji.

Modele ‌Apple Watch‌ Series 6, podobno charakteryzują się szybszą wydajnością, lepszą wodoodpornością i ulepszoną transmisją bezprzewodową dla szybszych prędkości Wi-Fi i komórkowych.

 

Zrodlo: macrumors

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.