Jump to content
mac-forum.pl

Apple dodaje obsługę Apple Pay dla aplikacji Catalyst z macOS Big Sur beta 2


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Apple wydał dzisiaj drugą wersję beta systemu iOS 14, iPadOS i macOS Big Sur. Chociaż główne nowe funkcje zostały ogłoszone podczas WWDC 2020, firma nadal pracuje nad ulepszeniami swoich systemów operacyjnych. Apple dodaje teraz obsługę Apple Pay dla aplikacji Catalyst z macOS Big Sur beta 2.

 

Dodanie interfejsu Apple Pay API dla aplikacji Catalyst zostało wspomniane w informacjach o wersji iOS 14 i macOS Big Sur beta 2. Według Apple programiści nie będą musieli dokonywać dużych zmian, aby Apple Pay działał w aplikacjach Catalyst.

Aplikacje na iPada działające natywnie na Apple Silicon Mac będą działać z Apple Pay od pierwszego dnia automatycznie, bez żadnych zmian w kodzie.

 

Podczas gdy Apple Pay jest znany przede wszystkim z oferowania płatności NFC na iPhonie i Apple Watch, użytkownicy komputerów Mac i iPad mogą również korzystać z tej usługi do robienia zakupów w aplikacjach i witrynach internetowych jednym kliknięciem.

Wsparcie Apple Pay w aplikacjach Catalyst jeszcze bardziej przyspieszy przyjęcie usługi płatności Apple, zwłaszcza gdy firma zachęca programistów do oferowania aplikacji na iPada na komputerach Mac. Istnieje już kilka aplikacji kompatybilnych z Apple Pay na iOS i iPadOS, a aplikacje te można teraz udostępnić użytkownikom komputerów Mac.

 

Zrodlo: 9to5mac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.