Jump to content

McPawel

Members
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

McPawel last won the day on June 26

McPawel had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

Personal Information

 • Localization
  Czestochowa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z trendów ostatniego czasu można wymienić zwiększanie wymiarów wyświetlaczy także poprzez zmniejszanie ramek urządzenia co ma nie ominąć także nowego iPada. Poza przyspieszeniem tabletu oczekuje się także czytnika linii papilarnych w wyświetlaczu, obsługi Pencil 2 a gdyby tak dodać już teraz podświetlenie LCD mini-LED? Dzięki niemu tablet byłby cieńszy i lżejszy. Zastanawiam się jeszcze nad siecią 5G, która jest już zapowiedziana w iPhone 12. Osobiście mi się jednak marzy brak opóźnienia między Pencil a aplikacją zwłaszcza w notatkach bo w programach graficznych zależy to też od wydajności tabletu. Chciałbym też aby ładowanie rysika wyglądało tak jak w wersji Pro. Można też zmienić powłokę wyświetlacza aby podczas używania Pencila mniej słyszalne było stukanie, choć nawet na najwyższym modelu iPada mi potrafiło zaskrzypieć. Czemu też nie można byłoby udostępnić współpracy z Magic Keyboard skoro różnica wielkości w stosunku do iPada Pro to tylko jeden cal? Apple szybko wprowadza nowinki z rynku technologii do swoich produktów ale wie też, że nie w tym tkwi sukces jego urządzeń. Samsung Galaxy S6 Lite w cenie iPada ma już rysik w zestawie ale on nie ma iOS14.
 2. Dawno minęły czasy kiedy na MacOS było mało gier, a w dodatku Catalyst daje możliwość uruchomienia tych z iOS na naszym iMacu/MacBooku. Ja teraz jednak postanowiłem pochylić się nad nowymi urządzeniami na architekturze ARM. Co to oznacza dla graczy? W tym roku doczekamy się nowych procesorów Silicon co oznacza stopniowy i nieuchronny koniec gier na obecną platformę Intela. Będzie to powodować zmniejszanie się ilości tytułów.Te tworzone na wiele systemów operacyjnych muszą specjalnie uwzględnić wersję swojego produktu na całkowicie inny procesor. Czy zatem kupić dzisiaj komputer z Intelem i cieszyć się popularnymi tytułami w wersji na MacOS czy poczekać na produkty z Silicon i być optymistą? Rynek gier mobilnych a więc na ARM rośnie w lawinowym tempie, podobnie jak wydajność iPadów/iPhonów więc użytkownicy iOS mogą być spokojni. W tym roku już 14 wersja OS-u, który daje możliwość korzystania z klawiatury i myszki w grach. Jak będzie wyglądał rynek za parę lat, kiedy może będzie już tylko jeden OS od Apple to zależy także od deweloperów gier.
 3. Czytałem artykuł wróżący brak możliwości zainstalowania Windowsa na architekturze jaką będą mieć najnowsze iMac. Dotyczyć to ma zarówno instalacji fizycznej jak i wirtualnej. Interesuje się wirtualizacją od początku jej powstania i ona po prostu jeszcze nie miała dylematu innej architektury. Wirtualizować można wszystko i w dodatku jest tendencja do uruchamiania nie całych systemów operacyjnych a samych aplikacji na systemie hoście. W Big Sur ma być ulepszony Catalyst, pozwalający odpalać aplikacje iOS na MacOS ale prawdopodobne jest, że akurat te urządzenia będą pracować na podobnych procesorach. Obie konstrukcje to procesory Apple. Jeszcze istnieje możliwość emulacji tak jak robi to BlueStacks czyli Android, ARM na Intelu. Microsoft odszedł od architektury ARM w swoich Surface ale kto wie co pokaże następca Windows 10 i czy nie weźmie pod uwagę Apple A. Nie wiadomo także jakie funkcje na takie zapotrzebowanie przyszykują aplikacje do wirtualizacji czy emulacji.
 4. Patrząc na to jakie produkty wprowadza Apple to kiedyś było wyłącznie innowacyjnie i to konkurencja odpowiadała na jego nowości. Innym razem produkty znikały aby powrócić ale ostatnio moim zdaniem słyszymy tylko o update. Teraz Apple skupi się na zmianie architektury co pociągnie za sobą software update. Świat idzie ku mobilności, iPad to przecież pierwszy tablet, a w ostatnio głośno przede wszystkim o komputerach stacjonarnych. Jeden OS na urządzenia mobilne i stacjonarne Microsoft ma od dawna, kombinowano z Androidem, a w Mac to ciągle przyszłość. O dotykowym iMacu już się mówiło ale czytałem artykuł porównujący nowe iMaci na ARM do dużego iPada Pro. Póki co ciągle mamy MacOS i iOS 14 a mając tablety graficzne firmy z Cupertino czy doczekamy się tabletów LCD takich jak ma Wacom czy Huion?. To byłby dobry początek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.