Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 06/11/2020 in all areas

 1. 2 points
  Czytałem artykuł wróżący brak możliwości zainstalowania Windowsa na architekturze jaką będą mieć najnowsze iMac. Dotyczyć to ma zarówno instalacji fizycznej jak i wirtualnej. Interesuje się wirtualizacją od początku jej powstania i ona po prostu jeszcze nie miała dylematu innej architektury. Wirtualizować można wszystko i w dodatku jest tendencja do uruchamiania nie całych systemów operacyjnych a samych aplikacji na systemie hoście. W Big Sur ma być ulepszony Catalyst, pozwalający odpalać aplikacje iOS na MacOS ale prawdopodobne jest, że akurat te urządzenia będą pracować na podobnych procesorach. Obie konstrukcje to procesory Apple. Jeszcze istnieje możliwość emulacji tak jak robi to BlueStacks czyli Android, ARM na Intelu. Microsoft odszedł od architektury ARM w swoich Surface ale kto wie co pokaże następca Windows 10 i czy nie weźmie pod uwagę Apple A. Nie wiadomo także jakie funkcje na takie zapotrzebowanie przyszykują aplikacje do wirtualizacji czy emulacji.
 2. 1 point
  Analityk Kuo: Zasilacz 20 W nie będzie standardowa ładowarka w pudelku Iphona 12, będzie można go zakupić jako opcjonalne akcesorium.
 3. 1 point
  Facebook powoli, ale z pewnością rozpoczyna publiczne wdrażanie obsługi trybu ciemnego na iPhoneach i iPadach. Kilku użytkowników zauważyło nowe ustawienie trybu ciemnego w aplikacji Facebook, a firma potwierdziła, że funkcja ta jest wdrażana. Jest to dostępne, otwierając aplikację Facebook, stukając trzy linie w prawym dolnym rogu i szukając sekcji „Ustawienia i prywatność”.
 4. 1 point
  Chciałbym wspomnieć ze dziś dostałem informacje o zmianie możliwości na tryb ciemny na Safari. Chodzi tutaj o wersje na Mcbook, niestety w aplikacji jeszcze nic. Kto z was ma już mozliwosc trybu ciemnego ?? jest jeszcze mozliwosc otwarcia Facebooka na Safari w telefonie i wlaczyc wersje pełna , wtedy tez jest tryb ciemny na telefonie, zobacz zrzut ekranu 😉
 5. 1 point
  Z trendów ostatniego czasu można wymienić zwiększanie wymiarów wyświetlaczy także poprzez zmniejszanie ramek urządzenia co ma nie ominąć także nowego iPada. Poza przyspieszeniem tabletu oczekuje się także czytnika linii papilarnych w wyświetlaczu, obsługi Pencil 2 a gdyby tak dodać już teraz podświetlenie LCD mini-LED? Dzięki niemu tablet byłby cieńszy i lżejszy. Zastanawiam się jeszcze nad siecią 5G, która jest już zapowiedziana w iPhone 12. Osobiście mi się jednak marzy brak opóźnienia między Pencil a aplikacją zwłaszcza w notatkach bo w programach graficznych zależy to też od wydajności tabletu. Chciałbym też aby ładowanie rysika wyglądało tak jak w wersji Pro. Można też zmienić powłokę wyświetlacza aby podczas używania Pencila mniej słyszalne było stukanie, choć nawet na najwyższym modelu iPada mi potrafiło zaskrzypieć. Czemu też nie można byłoby udostępnić współpracy z Magic Keyboard skoro różnica wielkości w stosunku do iPada Pro to tylko jeden cal? Apple szybko wprowadza nowinki z rynku technologii do swoich produktów ale wie też, że nie w tym tkwi sukces jego urządzeń. Samsung Galaxy S6 Lite w cenie iPada ma już rysik w zestawie ale on nie ma iOS14.
 6. 1 point
  W aplikacji Zdjęcia istnieje możliwość użycia gestów w celu powiększenia zdjęć, aby zobaczyć szczegóły z bliska. Lecz w iOS 14 jest możliwość na jeszcze lepsze powiększanie niż kiedykolwiek wcześniej. normalne zdjęcie, maksymalne powiększenie w iOS 13 i maksymalne powiększenie w iOS 14‌ Powiększanie zdjęć nie zawsze daje wyraźny obraz, ale umożliwia dokładniejszą kontrolę. Ale to nie jest tylko pierwsza zmiana która Apple wprowadził z wydaniem iOS 14. O innej zmianie jest już wspomniane na forum. Zrodlo: macrumors
 7. 1 point
  i odrazu lepiej wyglada w trybie ciemnym
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.