Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Last week
 2. Apple wydał dzisiaj drugą wersję beta systemu iOS 14, iPadOS i macOS Big Sur. Chociaż główne nowe funkcje zostały ogłoszone podczas WWDC 2020, firma nadal pracuje nad ulepszeniami swoich systemów operacyjnych. Apple dodaje teraz obsługę Apple Pay dla aplikacji Catalyst z macOS Big Sur beta 2. Dodanie interfejsu Apple Pay API dla aplikacji Catalyst zostało wspomniane w informacjach o wersji iOS 14 i macOS Big Sur beta 2. Według Apple programiści nie będą musieli dokonywać dużych zmian, aby Apple Pay działał w aplikacjach Catalyst. Aplikacje na iPada działające natywnie na Apple Silicon Mac będą działać z Apple Pay od pierwszego dnia automatycznie, bez żadnych zmian w kodzie. Podczas gdy Apple Pay jest znany przede wszystkim z oferowania płatności NFC na iPhonie i Apple Watch, użytkownicy komputerów Mac i iPad mogą również korzystać z tej usługi do robienia zakupów w aplikacjach i witrynach internetowych jednym kliknięciem. Wsparcie Apple Pay w aplikacjach Catalyst jeszcze bardziej przyspieszy przyjęcie usługi płatności Apple, zwłaszcza gdy firma zachęca programistów do oferowania aplikacji na iPada na komputerach Mac. Istnieje już kilka aplikacji kompatybilnych z Apple Pay na iOS i iPadOS, a aplikacje te można teraz udostępnić użytkownikom komputerów Mac. Zrodlo: 9to5mac
 3. Apple wydał dzisiaj drugą wersję beta systemu iOS 14 z niewielkimi zmianami w całym systemie. 9to5Mac znaleźli ukrytą funkcję w aplikacji Portfel, która pozwala użytkownikom dokonywać płatności za pomocą kodów QR używając Apple Pay. Odniesienia znalezione w kodzie iOS 14 ujawniają, że Apple pracuje nad nową metodą umożliwiającą użytkownikom dokonywanie płatności za pomocą Apple Pay, skanując kod QR lub tradycyjny kod kreskowy za pomocą aparatu iPhone. Udało nam się uzyskać dostęp do tej funkcji ukrytej w iOS 14 beta 2 i chociaż nadal nie działa, możemy wyraźnie zobaczyć obraz pokazujący, jak będzie działać. Użytkownicy będą kierować aparat iPhone'a na kod QR lub tradycyjny kod kreskowy, aby płacić rachunki i inne rzeczy za pomocą karty zarejestrowanej w Apple Pay. Odwrotne byłoby również, gdyby użytkownicy trzymali iPhona przed skanerem z kodem QR generowanym przez aplikację Portfel. Możemy również powiedzieć, że nastąpi interakcja z aplikacjami innych firm, ponieważ ten kod został znaleziony w interfejsie API publicznego systemu. Zrodlo: 9to5mac
 4. Apple wydal nowe oprogramowanie beta dla HomePod do wybranych testerów AppleSeed, a dziś wydała drugą wersję aktualizacji HomePod wraz z iOS 14 beta 2.
 5. dj3ryk

  iOS 14 - Beta

  iOS 14 Beta 2 Data wydania - 7 lipca 2020 r Numer kompilacji - 18A5319i Wersja jądra Darwina - 20.0.0: Wt 30 czerwca 22:45:04 PDT 2020; root: xnu-7147.0.0.122.1 ~ 2 Informacje wersji iOS 14 Beta 2 Nowe funkcje i zmiany: Kalendarz skraca teraz dzień tygodnia (tj. WT zamiast wtorku). Na iPadzie ukryte, ostatnio usunięte i importowane są teraz w nowej kategorii o nazwie „Narzędzia”. Widżet sugestii Siri pokazuje teraz liczbę powiadomień w każdej aplikacji Widżety wcześniejsze niż iOS 14 mają teraz tę samą szerokość co standardowe widżety Apple iOS 14 „Połączenie wyciszone” pojawia się teraz poniżej powiadomienia o nieodebranym połączeniu, jeśli użytkownik blokuje nieznane połączenia. Poprzednio było powiedziane „nieodebrane połączenie” Teraz w CarPlay pokazuje czerwoną kropkę podczas korzystania z mikrofonu (przynajmniej podczas rozmowy telefonicznej) Wskaźnik ładowania tzw. błyskawicy jest bardziej widoczny Opcje czasu w aplikacji Podcast są teraz w malejącej kolejności, z dłuższymi czasami na górze i krótszymi na dole. Nowe problemy Dane aplikacji pogodowej nie są aktualizowane / odświeżane Pozostałe problemy Nie można wybrać wielu wiadomości e-mail, „przesuwając” je w trybie „Edycja” w aplikacji Mail Problemy z synchronizacją poczty z powiadomieniami wypychanymi, ale trzeba otworzyć pocztę podczas otwierania aplikacji poczty - od wersji iOS 13 Dev Beta 1 Odświeżanie aktualizacji App Store po aktualizacji aplikacji powoduje zawieszenie się odświeżania Uszkodzony układ strony w programie iTunes Genius
 6. dj3ryk

  WatchOS 7 Beta

  Watch OS Developer Beta 2 jest dostępna
 7. Earlier
 8. Lato 🏝️🏖️

 9. Czyli ogolem nic nowego.Apple wie na czym mozna zarobic 😆. Ale ogolnie mi wystarczy tez 18 W. Te 2 Waty roznicy az tyle nie robia.
 10. Moze znajdzie sie jakies wyjscie zeby tak jak do tej pory mozna by bylo uzywac tych dwoch systemow na macu
 11. Aktualizacja odbyla sie bardzo cicho. Dopiero po przeczytaniu tego tematu zauwazylam ze wogole jakas aktualizacja byla
 12. Dziekuje za informacje , w trybie ciemnym lepiej mi sie podoba no i napewno mozna na baterii zaoszczedzic
 13. Mała aktualizacja dla Apple Maps - Cupertino dodała teraz nowe dane do swojej aplikacji mapowej. Na dzień dzisiejszy dane dotyczące transportu publicznego mogą być również wykorzystywane w Islandii. Apple koncentruje się głównie na trasach autobusowych w Reykjaviku i okolicach. Sama usługa została wprowadzona wraz z iOS 9 w 2015 roku, od tego czasu Apple stopniowo rozszerza dane. W lutym nastąpiła tylko poważna aktualizacja w Niemczech, gdzie Apple wprowadziło kilka stowarzyszeń transportowych i pierwsze mapy wnętrz. Pełna lista dostępnych regionów jest dostępna bezpośrednio w Apple.
 14. Zgodnie z oczekiwaniami, Apple ogłosiło przejście na swoje własne procesory ARM w zeszły poniedziałek, ale nie przedstawiono żadnego konkretnego sprzętu. Powinno to nastąpić jeszcze w tym roku, na jakie urządzenia to wpłynie, ale nie jest pewne. Apple oferuje obecnie programistom tylko komputery Mac z własnym procesorem; Mac Mini z procesorem obecnego iPada Pro jest używany jako zestaw przejściowy. Jesienią nadejdą pierwsze komputery Mac dla klientów końcowych, nie wiemy jeszcze, kim oni są. W ostatnich latach pogłoski opierały się głównie na komputerze iMac. Opcją może być także nowa edycja 12-calowego MacBooka. Planowane są również komputery Mac z procesorami Intel Tim Cook ogłosił interesujący szczegół na końcu keynote. Oprócz oświadczenia, że przejście zajmie dwa lata, stwierdził także, że pojawią się również komputery Mac z procesorem Intel. Które z nichto beda jest również niejasne. Więc nasze pytanie do Ciebie: Który komputer Mac z procesorem ARM byłby dla ciebie interesujący ? A może chcesz jednak kupić nowego Maca z procesorem Intel?
 15. WhatsApp ogłosił, że wprowadza szereg nowych funkcji w swoich wariantach aplikacji, sieci i komputerów stacjonarnych, w tym skanowanie kodów QR kontaktów i nowy motyw trybu ciemnego obejmujący komputery. WhatsApp intensywnie testuje użycie kodów QR na urządzeniach mobilnych, aby umożliwić użytkownikom dodawanie kontaktów do aplikacji do przesyłania wiadomości zamiast wpisywania cyfr po kolei, i wygląda na to, że jest prawie gotowy. Podczas gdy Dark Mode na WhatsApp na iPhona pojawił się na początku tego roku, ta sama funkcja jest teraz dostępna także w WhatsApp na Maca.
 16. Chciałbym wspomnieć ze dziś dostałem informacje o zmianie możliwości na tryb ciemny na Safari. Chodzi tutaj o wersje na Mcbook, niestety w aplikacji jeszcze nic. Kto z was ma już mozliwosc trybu ciemnego ?? jest jeszcze mozliwosc otwarcia Facebooka na Safari w telefonie i wlaczyc wersje pełna , wtedy tez jest tryb ciemny na telefonie, zobacz zrzut ekranu 😉
 17. Z trendów ostatniego czasu można wymienić zwiększanie wymiarów wyświetlaczy także poprzez zmniejszanie ramek urządzenia co ma nie ominąć także nowego iPada. Poza przyspieszeniem tabletu oczekuje się także czytnika linii papilarnych w wyświetlaczu, obsługi Pencil 2 a gdyby tak dodać już teraz podświetlenie LCD mini-LED? Dzięki niemu tablet byłby cieńszy i lżejszy. Zastanawiam się jeszcze nad siecią 5G, która jest już zapowiedziana w iPhone 12. Osobiście mi się jednak marzy brak opóźnienia między Pencil a aplikacją zwłaszcza w notatkach bo w programach graficznych zależy to też od wydajności tabletu. Chciałbym też aby ładowanie rysika wyglądało tak jak w wersji Pro. Można też zmienić powłokę wyświetlacza aby podczas używania Pencila mniej słyszalne było stukanie, choć nawet na najwyższym modelu iPada mi potrafiło zaskrzypieć. Czemu też nie można byłoby udostępnić współpracy z Magic Keyboard skoro różnica wielkości w stosunku do iPada Pro to tylko jeden cal? Apple szybko wprowadza nowinki z rynku technologii do swoich produktów ale wie też, że nie w tym tkwi sukces jego urządzeń. Samsung Galaxy S6 Lite w cenie iPada ma już rysik w zestawie ale on nie ma iOS14.
 18. Facebook powoli, ale z pewnością rozpoczyna publiczne wdrażanie obsługi trybu ciemnego na iPhoneach i iPadach. Kilku użytkowników zauważyło nowe ustawienie trybu ciemnego w aplikacji Facebook, a firma potwierdziła, że funkcja ta jest wdrażana. Jest to dostępne, otwierając aplikację Facebook, stukając trzy linie w prawym dolnym rogu i szukając sekcji „Ustawienia i prywatność”.
 19. Dawno minęły czasy kiedy na MacOS było mało gier, a w dodatku Catalyst daje możliwość uruchomienia tych z iOS na naszym iMacu/MacBooku. Ja teraz jednak postanowiłem pochylić się nad nowymi urządzeniami na architekturze ARM. Co to oznacza dla graczy? W tym roku doczekamy się nowych procesorów Silicon co oznacza stopniowy i nieuchronny koniec gier na obecną platformę Intela. Będzie to powodować zmniejszanie się ilości tytułów.Te tworzone na wiele systemów operacyjnych muszą specjalnie uwzględnić wersję swojego produktu na całkowicie inny procesor. Czy zatem kupić dzisiaj komputer z Intelem i cieszyć się popularnymi tytułami w wersji na MacOS czy poczekać na produkty z Silicon i być optymistą? Rynek gier mobilnych a więc na ARM rośnie w lawinowym tempie, podobnie jak wydajność iPadów/iPhonów więc użytkownicy iOS mogą być spokojni. W tym roku już 14 wersja OS-u, który daje możliwość korzystania z klawiatury i myszki w grach. Jak będzie wyglądał rynek za parę lat, kiedy może będzie już tylko jeden OS od Apple to zależy także od deweloperów gier.
 20. Analityk Kuo: Zasilacz 20 W nie będzie standardowa ładowarka w pudelku Iphona 12, będzie można go zakupić jako opcjonalne akcesorium.
 21. W aplikacji Zdjęcia istnieje możliwość użycia gestów w celu powiększenia zdjęć, aby zobaczyć szczegóły z bliska. Lecz w iOS 14 jest możliwość na jeszcze lepsze powiększanie niż kiedykolwiek wcześniej. normalne zdjęcie, maksymalne powiększenie w iOS 13 i maksymalne powiększenie w iOS 14‌ Powiększanie zdjęć nie zawsze daje wyraźny obraz, ale umożliwia dokładniejszą kontrolę. Ale to nie jest tylko pierwsza zmiana która Apple wprowadził z wydaniem iOS 14. O innej zmianie jest już wspomniane na forum. Zrodlo: macrumors
 22. Aktualizacja iOS 14 dodaje kilka nowych funkcji do aplikacji Zdjęcia, w tym opcję dodawania podpisów do zdjęć bezpośrednio z iPhona, czego od dłuższego czasu oczekują użytkownicy. Aplikacja „Zdjęcia” dla komputerów Mac poprzednio obsługiwała napisy w polu Opis. W systemie iOS 14 wprowadzanie napisów jest szybkie i łatwe. Stuknij, aby wyświetlić dowolne zdjęcie na pełnym ekranie na iPhonie, a następnie przesuń palcem w górę, aby przejść do pola napisów. Naciśnij pole „dodaj podpis”wpisz podpis. Napisy w ‌iOS 14‌ są synchronizowane na wszystkich urządzeniach, jeśli włączona synchronizacja zdjęć iCloud. Zrodlo: macrumors
 23. Czytałem artykuł wróżący brak możliwości zainstalowania Windowsa na architekturze jaką będą mieć najnowsze iMac. Dotyczyć to ma zarówno instalacji fizycznej jak i wirtualnej. Interesuje się wirtualizacją od początku jej powstania i ona po prostu jeszcze nie miała dylematu innej architektury. Wirtualizować można wszystko i w dodatku jest tendencja do uruchamiania nie całych systemów operacyjnych a samych aplikacji na systemie hoście. W Big Sur ma być ulepszony Catalyst, pozwalający odpalać aplikacje iOS na MacOS ale prawdopodobne jest, że akurat te urządzenia będą pracować na podobnych procesorach. Obie konstrukcje to procesory Apple. Jeszcze istnieje możliwość emulacji tak jak robi to BlueStacks czyli Android, ARM na Intelu. Microsoft odszedł od architektury ARM w swoich Surface ale kto wie co pokaże następca Windows 10 i czy nie weźmie pod uwagę Apple A. Nie wiadomo także jakie funkcje na takie zapotrzebowanie przyszykują aplikacje do wirtualizacji czy emulacji.
 24. Testuje ktoś z was juz ta wersje MacOS ?? Ja postanowiłem wgrać sobie ta beta i narazie jestem pod wrażeniem. Niestety niektóre aplikacje które posiadam, nie działają na tym systemie. Ale ciekawość była jednak większa niż funkcjonalność. Nowe Ikonki które mi sie podobają, status baterii i rożne inne rzeczy. Niestety w niektórych ustawieniach jest to roznie z tym spolszczeniem, albo znaki nakladaja sie na siebie. Ale ogólnie, nie jest az tak zle jak oczekiwałem po pierwszej becie na MacBook.
 25. Nadchodzące iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max będą miały wyświetlacze o częstotliwości odświeżania do 120 Hz.
 26. Apple wydał dzisiaj nową aktualizację Safari Technology Preview, wydanie 109 to pierwsza wersja zbudowana na nowej aktualizacji Safari 14 zawartej w macOS Big Sur. Obsługuje rozszerzenia Safari Web importowane z Chrome, Firefox i Edge i konwertowane za pomocą Xcode 12, a także dodaje funkcję Raportu prywatności, która pokazuje modułom śledzącym, które blokuje Inteligentne śledzenie.
 27. Podczas poniedziałkowej przemowy Apple powiedział, że będzie wspierać obsługę dla Elite Wireless Controller Xbox Series 2 i kontrolera adaptacyjnego w nadchodzącym tvOS 14, a środowa sesja WWDC potwierdziła, że wsparcie to obejmuje także iOS 14 i iPadOS 14. Czyli krótko mówiąc będzie można grać padami na owych systemach Apple.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.